Pojazdy elektryczne

Skutery elektryczne, nowa alternatywa dla transportu przyjaznego dla środowiska. Skuter elektryczny oferuje średnio maksymalną prędkość 25 km / h i pięć razy przebiega przez aleję Arequipa. Coraz więcej osób w wieku od 23 do 33 lat, poszukujących wydajnego środka transportu w ruchu w Limie, wybiera alternatywne rozwiązania w pojazdach elektrycznych, które można łatwo prowadzić, oszczędzać i przemieszczać. powered by Rubicon Project.

Wśród opcji, które zaspokajają potrzeby tego typu użytkowników, są skutery elektryczne. Wygodne i funkcjonalne. Hulajnoga e-kick jest preferowana na krótkich dystansach. Na rynku dostępne są dwie wersje: styl Harley i deskorolki. Te drugie są bardziej wymagające, ponieważ są składane i tańsze, twierdzi Rafael Delgado, administrator sklepu E-Wheel Peru. Podczas gdy deskorolka preferowana przez klientów, Xiaomi M365, ma wartość S / 2190, runda w stylu Harleya pomiędzy S / 3000 a S / 4,500.

Skuter elektryczny oferuje średnio maksymalną prędkość 25 km / h oraz autonomię przez 30 km. Ponadto skutery ważą około 12,5 kg, dzięki czemu są łatwe do przenoszenia i przechowywania nawet w biurze. Jest idealny do jazdy po zboczach mniejszych niż 15º. Na przykład model Run City Run RUN1 może wykonać nawet pięciokrotność trasy Arequipa Avenue lub sześć okrążeń do Golfa San Isidro z jednym ładowaniem baterii i ma maksymalną prędkość 30 km /

Pojazdy elektryczne

Jednak klient może skonfigurować opcję ograniczenia prędkości z poziomu aplikacji, twierdzi Sergio Bolivar, dyrektor wykonawczy firmy. Pojazd ten zostałby wyprodukowany zgodnie z charakterystyką dróg w Limie: jego koła są przygotowane na przebicia.

Certyfikowane akcesoria. Zaleca się, aby kierowcy nosili przynajmniej certyfikowane kaski. „Wskazane jest używanie takich samych rowerów jak lekkie rowery BMX z ochroną obszaru szczęki” – zauważa Bolívar, który sugeruje również zakładanie ochraniaczy na kolana i łokcie.
Podobnie okulary ochronne chronią oczy przed alergiami i uderzeniami na drodze. I chociaż w chwili obecnej nie wymagają one SOAT, pojazdy elektryczne ani tablicy rejestracyjnej, przepis MTC umieściłby te pojazdy na tej samej płaszczyźnie, co pozostałe dwu- i trójkołowe pojazdy.

Pojazdy elektryczne

Konserwacja Z urządzenia można dodać akcesoria do skutera, takie jak kosze, dzwonki syrenki, nosidełka, pokrowce i inne. Z czasem konserwacja skutera wymaga regulacji hamulców i zmiany padów. Baterie wytrzymują od 800 do 1000 cykli życia.

Mobilność w miastach zmienia się skokowo. Samochody stają się coraz mniej popularne w dużych miastach i pozostawiają miejsce na inne opcje, które wykraczają poza skuter 125 cm3, którego wielu kierowców używa do poruszania się z kartą B i trzy lata doświadczenia. Najnowszym trendem w mobilności indywidualnej i zrównoważonej są łyżwy elektryczne. Te pojazdy mniejsze niż rower są zawarte w tak zwanych pojazdach mobilności osobistej (VMP), a my wyjaśnimy, czym one są, ponieważ do niedawna DGT nie rozważały ich nawet.

Przez dziesięciolecia korzystanie z pojazdów silnikowych ograniczało się do dróg i pojazdów silnikowych bez chodników (piesi, rowery, deskorolki, skutery …). Ewolucja normatywna, miejska i społeczna, a także zmiana panoramy mobilności miejskiej przełamują te ograniczenia w sprawie pojazdy elektryczne, wypierając tradycyjnie zarezerwowane przestrzenie dla samochodów i pieszych, aby zrobić miejsce dla niekonwencjonalnych rozwiązań. Hulajnogi elektryczne, które zastępują przemieszczenia pieszo, są najnowszą modą jako rozwiązania mobilne w dużych społecznościach, ale nie mają wyraźnych szczegółowych przepisów regulujących ich wykorzystanie.

Rysunek użycia skuterów elektrycznych jest w tej chwili wykonany grubymi pociągnięciami i prawie bez szczegółów. Prawo nie uwzględnia VMP jako pojazdów silnikowych, nawet jeśli je posiadają, tak jak motorowery i tramwaje nie biorą pod uwagę pojazdów silnikowych. Z prawnego punktu widzenia są to pojazdy elektryczne dla dorosłych, które mają silniki, ale nie należą do grupy pojazdów silnikowych. Z definicji nie są one równoważne urządzeniom dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Nie są też porównywalne z motorowerami lub motocyklami, będąc w samolocie całkowicie odległym od samolotów. Z tego powodu żadna z przestrzeni dla tych użytkowników dróg nie jest ekstrapolowana na skutery, więc w tej chwili te VMP krążą na normatywnej kończynie z powodu braku własnej przestrzeni. Dla celów praktycznych pojazdy elektryczne dla dorosłych  i podsumowując bardzo aktualną sytuację, dla DGT najmniejszym elementem w piramidzie pojazdów jest rower. Mobilność osobista Pojazdy, takie jak skutery elektryczne, stają się coraz bardziej popularne, ale dla obecnych celów regulacyjnych są traktowane jak zabawki.

Pojazdy elektryczne

Poprzez Instrukcję  do pojazdy elektryczne 16 / V-124 z 2016 r. I widząc potrzebę uregulowania w jakiś sposób tych nowych pojazdów, które zalały część miast (Segway, zmotoryzowane motocykle, burtę, skutery elektryczne …), zaproponowano DGT małe ramy prawne do czasu przyjęcia specjalnego rozporządzenia.

W tym tekście Generalna Dyrekcja Ruchu definiuje w prosty i ogólny sposób Pojazdy Mobilności Osobistej jako: VMP można zdefiniować jako pojazdy zdolne do pomocy człowiekowi w jego osobistej podróży, a jego konstrukcja może przekroczyć cechy cykli i być wyposażone w silnik elektryczny. W ramach tej bardzo krótkiej definicji DGT nie zbiera jej, ale z kolei pojazdy mobilności osobistej są podzielone na pięć kategorii: A, B, C0, C1 i C2. Pierwsze dwa są tymi, które nas interesują, ponieważ odnoszą się do VMP dwóch mniej niż trzech kół o pojemności dla jednej osoby.

Kategoria VMP A podnosi łyżwy elektryczne, za burtę lub monocykle z maksymalną prędkością nieprzekraczającą 20 km / h, masą mniejszą niż 25 kg i środkami o szerokości nieprzekraczającej 0,6 m, wysokości 2,1 m i 1 metr długości. Nie jest obowiązkowe posiadanie dzwonka lub urządzenia hamującego.

Rodzaje pojazdow elektrycznych

Kategoria VMP B odnosi się do pojazdów takich jak łyżwy elektryczne lub Segway o maksymalnej prędkości 30 km / h, maksymalnej masie 50 kg i wymiarach poniżej 0,8 m szerokości, 2,1 m wysokości i 1 , 9 metrów długości. W twoim przypadku brzęczyk i układ hamulcowy są obowiązkowe.

Nie są to pojazdy silnikowe, ale są to pojazdy. Zaraz po krótkiej definicji DGT w VMP, tekst wskazuje radom miejskim, takim jak te odpowiedzialne za regulowanie obiegu tych pojazdów, sugerując „ograniczenia oparte na ich maksymalnej prędkości, konstrukcji, masie, pojemności, celu lub innych kryteriach, które za istotne ”. Na razie i dla celów prawnych ani DGT, ani administracja lokalna nie mają jasnych przepisów dotyczących pojazdów osobowej mobilności. Delegaci DGT do rad miejskich i rad miejskich odwołują się do zaleceń DGT.

Rowery elektryczne

Tam, gdzie DGT jest jasne, najlepsze rowery elektryczne te pojazdy miejskiej mobilności są po prostu pojazdami. Dlatego też niemożliwe jest ich asymilowanie jako pieszych, wygnanie VMP z chodników i stref dla pieszych, ale jednocześnie nie uważają ich za pojazdy silnikowe, ponieważ nie spełniają minimalnych wymagań, które należy uznać za takie.

Oznacza to, że DGT samo umieszcza VMP na ziemi niczyjej, przekazując gminom odpowiedzialność za ustalenie, w jakich zastosowaniach te pojazdy będą zachowywać się jak piesi, co będzie uważane za rowery i kiedy będą mogły korzystać z drogi, jakby były rowery elektryczne.

VMP może być fizycznie umiejscowiony na terenie drogi, pod warunkiem, że jest wyraźnie dozwolony przez władze lokalne.

Hulajnogi elektryczne

Władze miejskie mogą jednak zezwolić na ich obrót przez chodniki, strefy dla pieszych, parki lub umożliwić specjalne pasy ruchu z zakazami i ograniczeniami, które uznają za konieczne dla zapewnienia hulajnogi 2019 bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Hulajnogi elektryczne

Czego potrzebuję, aby prowadzić hulajnogi elektrczyne osobistej (VMP)? Aby dostać się na skuter elektryczny, należąc do VMP, nie potrzebujemy specjalnego zezwolenia administracyjnego ani żadnego rodzaju licencji ani prawa jazdy.

Deskorolki elektryczne

Każdy może wsiąść na skuter elektryczny i zostawić spacery za sobą. A kiedy mówimy, to albo dlatego, że nie ma ograniczeń użycia według wieku. W ten sam sposób każdy, kto prowadzi skuter elektryczny, nie będzie wymagał tablic rejestracyjnych ani ubezpieczenia. Najlepsze deskorolki elektryczne

Deskorolki elektryczne

Prawo wymaga obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w odniesieniu do deskorolki elektrczyne, ale VMP uciekają z tej kategorii (chociaż zasadniczo motorowery i przyczepy nie były wymagane i teraz).

Longboardy elektryczne

Dobrowolnie właściciel lub użytkownik może zagwarantować VMP, a nawet być wymaganym, jeśli wymaga tego lokalna rada miasta. A jaki jest problem z longboardy elektryczne? 8 Partiendo, że obecna baza, w której łyżwy elektryczne nie mają regulacji, reguluje je w jasny i jednorodny sposób.

Longboardy elektryczne

Logiczną rzeczą byłoby myśleć, że łyżwy elektryczne krążyły po chodnikach do przejścia pieszych, aby nie stwarzać ryzyka, ale przy prędkościach, które zbliżają się łatwo przy 20 lub 30 km / h, logiczne jest zrozumienie, że Barcelona zabroniła jej używania przez Chodniki. Przeczytaj więcej o longboardach

Podsumowanie

Ten sam los odbędzie się w Walencji, wskazując na setki łyżew, które można losowo zaparkować w mieście (grożąc ich wycofaniem) i obowiązkowe użycie kasku, z wyjątkiem problemów wynikających z niejasnych wytycznych dotyczących obiegu w obu konsystory. Właśnie obowiązkowe użycie kasku jest jednym z najbardziej kwestionowanych czynników.

Wymóg dotyczący tego elementu ochrony w VMP likwiduje opcje spółek skuterów dzielonych (nie ma gdzie zostawić kasku na skuterze), ale jest sprzeczny z brakiem wymogu tego elementu ochrony w usługach komunalnych wspólnych rowerów.