Odkurzacze

Odkurzacze sprawiają, że nasze życie jest bardzo wygodne. Według Wikipedii odkurzacz lub odkurzacz jest urządzeniem elektrycznym, które wykorzystuje pompę powietrza do zasysania kurzu i innych drobnych cząsteczek brudu i umieszcza je wewnątrz, w wymiennej torbie lub w wymiennym zbiorniku, zwykle na podłodze. Kto wynalazł odkurzacz? Do końca XIX wieku mopy i szczotki do dywanów były jedynymi dostępnymi narzędziami, które starały się utrzymać środowisko tych miejsc w czystości.

Następnie stworzono kilka artefaktów do czyszczenia dywanów, aw 1901 r. Opatentowano pierwszy odkurzacz. Zaprojektowany przez angielskiego inżyniera Huberta Cecila Bootha spawn o nazwie „Puffing Billy” był ogromną maszyną z silnikiem elektrycznym, który zasysał kurz. Wikipedia informuje, że Booth, po obejrzeniu demonstracji zamiast systemu powietrznego opartego na czyszczeniu wagonów na stacji St. Pancras, uznał, że odkurzanie powietrza przez filtr może być lepszym systemem, a więc Obaj wynaleźli pierwszą wersję odkurzacza, który został wyprodukowany przez Fielding & Platt z Gloucester.

Ponieważ zastosowanie wynalazku Bootha było bardziej przemyślane w zastosowaniach przemysłowych, Hoover wygrał grę z wykorzystaniem tych urządzeń w domach. Wszystkie nowoczesne odkurzacze oparte są na zasadzie Bootha.

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

Rodzaje odkurzaczy Obecnie na rynku istnieje kilka rodzajów odkurzaczy:

  • Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Odkurzacze robotyczne inaczej nazwane odkurzacze automatyczne (RoomRo iRobot i firma) są jakościowym skokiem, ponieważ pracują same, logicznie aspirując do zakątków domu.

Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Dlatego nie są zbyt przydatne w małych pomieszczeniach lub z wieloma meblami, które stają się przeszkodami. Nie zużywają dużo i są w stanie wrócić samemu do swojej bazy, aby się naładować.

  • Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)

Odkurzacze do mioteł, odkurzacz bezprzewodowy są bardzo lekkie i łatwe w obsłudze, ponieważ sam korpus jest „miotłą” i ma znacznie mniejszą wagę niż odkurzacze sań. Ranking odkurzaczy bezprzewodowych.

Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)

Istnieją odkurzacze z kablami i odkurzaczami bez kabla (odkurzacze Dyson), które mają baterię, która pozwala na ich używanie, a następnie ładowanie.

Odkurzacz piorący

  • Odkurzacz bezworkowy

Są najbardziej popularne w naszych domach.

Odkurzacz bezworkowy

Mają sztywne nadwozie, kółka, które pozwalają je ciągnąć bez wysiłku i mogą mieć jednorazową papierową torbę (jest to akcesorium, które należy nabyć) lub zdejmowany zbiornik do zbierania kurzu i brudu (odkurzacze bezworkowe).

Oprócz ciała w odkurzacz bezworkowy mają rurkę i różne szczotki w zależności od czyszczonych powierzchni.

  • Odkurzacz przemysłowy

Odkurzacze ręczne to uzupełniający odkurzacz głównego odkurzacza w domu. Właściwie są one jak odkurzacz do małych mioteł. Pozwalają usunąć okruchy chleba z podłogi lub kłaczków z mebla lub szafki bez konieczności wyjmowania dużego odkurzacza.

Odkurzacz przemysłowy

Ponadto, aby być autonomicznym i niepotrzebnym, kabel jest idealny na przykład do czyszczenia samochodu lub namiotu. Ogólnie małe przestrzenie lub utrudniony dostęp, jeśli szukasz specjalistycznego sprzętu to tylko odkurzacz przemysłowy. Zwykle nie mają torby, ale mały wymienny zbiornik.

  • Odkurzacz samochodowy

Są to droższe odkurzacze, które wykorzystują parę wodną do głębokiego czyszczenia wszystkich rodzajów powierzchni, na przykład dywanów, dywanów, płytek, zasłon lub okien.

Odkurzacz samochodowy

Odkurzacze mogą być również klasyfikowane zgodnie z ich zasilaniem elektrycznym, odkurzacze z kablem (odkurzacz ma autonomię użytkowania pozwalającą na długość kabla) i bez kabla odkurzacze samochodowe 2019 (mają baterię, która pozwala na ich używanie przez kilka minut bez niedogodności związanych z przewodem, chociaż muszą być doładowywane, gdy ich baterie słabną).

I sposób, w jaki odkurzacz samochodowy muszą zbierać brud i kurz, w odkurzaczach z torbą i odkurzaczami bez worka. O czym należy pamiętać Kupując próżnię, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, takich jak maksymalna moc ssania silnika, mierzona w watach. Również emitowany przez nie hałas, mierzony w decybelach, wydajność energetyczna (patrz poniżej), waga w kilogramach lub pojemność przechowywania wewnątrz (w torbie lub w wymiennym zbiorniku). Efektywność energetyczna Od września 2014 r.

Odkurzacze posiadają również etykietę energetyczną, która informuje o ich wydajności energetycznej i innych cechach, takich jak zużycie kilowatogodzin światła, moc ssania w pewnych ekstremalnych sytuacjach (czyszczenie dywanów i twardych podłóg), powtórna emisja pyłu (wskazuje, ile czystego powietrza wydobywa się podczas pracy) i hałas emitowany w decybelach.

Odkurzacz samochodowy to urządzenie, które wykorzystuje pompę powietrza do zasysania kurzu i innych drobnych cząstek brudu, zwykle z ziemi. Większość domów z betonową podłogą ma domowy model do czyszczenia. Pył jest zbierany przez system filtracji cyklonowej w celu późniejszej utylizacji. Ostatnio pojawiają się zautomatyzowane odkurzacze, które czyszczą bez interwencji człowieka w ziemię. Przykładem jest Roomba, aw Azji Mamirobot.

Do końca XIX wieku mopy i szczotki do dywanów były jedynymi dostępnymi narzędziami, które starały się utrzymać środowisko tych miejsc w czystości. Zarys podróży powietrznej w odkurzaczu. Następnie stworzono kilka artefaktów do czyszczenia dywanów, aw 1901 r.

Opatentowano pierwszy odkurzacz. Pomyślany przez angielskiego inżyniera Huberta Cecila Bootha, Puffing Billy był ogromną maszyną z silnikiem elektrycznym, który zasysał kurz. Stworzył także odkurzacz, który nazwał Trolleyvack, który pracował z mniejszym silnikiem, a następnie Booth zainstalował firmę sprzątającą.

Odkurzacz ręczny

Odkurzacz ręczny jest dziś dość powszechnym elementem w wielu domach na całym świecie, ponieważ stanowi dużą zaletę w zakresie szybkiego czyszczenia domu pod wieloma względami. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dom ma odkurzacz.

W końcu to ręcznie wykonane urządzenie znacznie ułatwia sprzątanie domu – zwłaszcza, jeśli dzieci biegają za każdym razem, próbując zepsuć wszystko. Jeśli jesteś jedną z tych rodzin, które zależą od nich, aby wykonać czyszczenie, pomoże to upewnić się, że model, który masz w domu, jest odpowiednio konserwowany, aby zapewnić, że będziemy go używać przez długi czas.

Powietrze ma ciężar; Każda stopa sześcienna powietrza na poziomie morza waży nieco ponad uncję. Mówimy o „powietrzu na poziomie morza”, ponieważ podczas wznoszenia powietrze jest mniej gęste. Powietrze jest ściśliwe, a duża waga górnego powietrza tłoczy powietrze na poziomie morza we względnie małej objętości. Na wysokości 25 000 stóp, przy znacznie mniejszym nacisku powietrza z góry, stopa sześcienna powietrza waży mniej niż pół uncji.

Odkurzacz ręczny

Kolumna powietrza o wymiarach 1 x 1 cal kwadratowy i wysokości nieba waży mniej niż 15 funtów, co wyjaśnia, dlaczego inżynierowie mówią o ciśnieniu atmosferycznym na poziomie morza jako około 15 funtów na cal kwadratowy. Ciśnienie działa na nas dokładnie tak, jak ciśnienie wody działa na nurka głębokowodnego. Gdy klatka piersiowa rozszerza się, powietrze wchodzi, aby wypełnić przestrzeń.

Aby wyciągnąć powietrze, skrzynia jest skurczona, tworząc ciśnienie wewnętrzne nieco wyższe niż ciśnienie powietrza zewnętrznego, a zatem uwięzione powietrze jest usuwane. Każde ciśnienie niższe niż ciśnienie atmosferyczne nazywane jest próżnią.

Miękka próżnia odnosi się do ciśnień nieco poniżej ciśnienia atmosferycznego; a wysoka próżnia odnosi się do ciśnienia zbliżonego do zera absolutnego.

Nawiasem mówiąc, czasami zapominamy, że ciśnienie nie jest normalnym lub średnim stanem wszechświata, próżnia jest. Jest więcej pustki w przestrzeni międzyplanetarnej i międzygwiezdnej niż nacisk na ziemię. Dlatego pustka lub prawie całkowita pustka jest bardziej naturalna niż przestrzeń wypełniona ziemią, cegłą, powietrzem lub ludźmi. Pustka jest jednak rzadka na Ziemi i dlatego może być wykorzystywana na wiele interesujących sposobów. Jeden z nich, odkurzacz, pochłania powietrze atmosferyczne przez rurę, która wraz z nim niesie kurz i brud.

Powietrze jest zasysane i przenoszone przez porowatą tkaninę lub wyrzucaną papierową torbę.

Cząsteczki kurzu lub brudu są bardzo duże, aby przejść przez „pory” worka i są uwięzione, zebrane i ułożone w prosty i wygodny sposób. Odkurzacz składa się z wentylatora mechanicznego, który wytwarza podciśnienie, wyjmowanego worka znajdującego się przed wentylatorem w celu zbierania lub zbierania kurzu, rury lub przewodu, który przenosi kurz i powietrze do worka, oraz podstawy lub wspornika w koniec rurki powinien przechodzić przez dywan lub meble lub ścianę. Powietrze atmosferyczne przylegające do podpory jest wpychane do rury przez ciśnienie powietrza zewnętrznego. W ten sposób odkurzacz robi więcej niż tylko szczotkuje powierzchnię maty.

Powietrze zasysane do tuby pochodzi spod maty i wewnątrz poduszek. Odkurzacze ręczne nożne mają zwykle obrotową szczotkę, która pomaga zbierać kurz; a odkurzacze typu zbiornik lub zbiornik mają „grzebienie” zainstalowane na wsporniku.

Odkurzacz wodny

W szerokiej gamie odkurzaczy są takie, które nie mają torby i stanowią pewne zalety, które powinieneś wiedzieć. Myślę, że bez względu na wszystko najważniejszą rzeczą jest to, że wybierasz odkurzacz do domu lub biura, który spełnia wymagania, których potrzebujesz, ale w tym artykule zamierzamy porozmawiać trochę o tych zaletach, jakie mają odkurzacze bez torby.

Odkurzacz wodny

Odkurzanie w różnych obszarach domu może być długim i żmudnym zadaniem, które może zająć wiele godzin, w zależności od wielkości domu.

Ostatnią rzeczą, którą chcę zrobić, gdy jest odkurzana, jest obawa o konieczność wymiany worka, który był wielokrotnie napełniany. Odkurzacz wodny ma wiele zalet, w tym oszczędność czasu, łatwość użycia i mniejszy bałagan podczas czyszczenia.

Korzyści te sprawią, że odkurzanie stanie się o wiele przyjemniejsze, a nawet możesz rozważyć zakup takiego odkurzacza, jeśli jeszcze go nie masz. Ważną zaletą odkurzacza bezworkowego jest to, że może pomóc zaoszczędzić znaczną ilość czasu podczas procesu odkurzania. Jest to możliwe, ponieważ nie mają już worka, który należy zmienić.

Wszystko, co musisz zrobić, to opróżnić pojemnik zawierający brud i kurz, który można zrobić w kroku pierwszym lub drugim. Kiedy próżnia ma torbę, musisz zdjąć pokrywę, z której jest przechowywana, odczepić ją, wyrzucić, znaleźć nową torbę, umieścić ją w miejscu przechowywania worka próżniowego, a następnie założyć pokrywę. Nie wspominając już o tym, że będziesz musiał posprzątać każdy bałagan, który zrobiłeś, ponieważ worek wyleciał i rozlał się lub rozlał, gdy go odpiąłeś.

Najnowocześniejsze modele odkurzaczy wodnych eliminują wszystkie te kroki i ułatwiają proces. Kolejną wielką zaletą odkurzacza bezworkowego jest łatwość użycia czynników. Jak wspomniano wcześniej, nie ma już nadmiernej liczby kroków niezbędnych do opróżnienia próżni. Musisz po prostu odinstalować pojemnik, który utrzymuje brud i kurz, próżnię, a następnie powrócić do pierwotnej pozycji w próżni.

Podsumowanie

To takie proste. Wreszcie, odkurzacz bezworkowy może pomóc w wyeliminowaniu bałaganu, który wynika z zastosowania tradycyjnego odkurzacza wykorzystującego worki. Wiele razy, gdy zmieniasz te torby, masz efekty uboczne, które powodują dodatkowy bałagan na górze bałaganu, który już próbujesz oczyścić.

To może być długie i frustrujące. Te odkurzacze pomagają wyeliminować ten problem, ponieważ zazwyczaj nie biorą udziału w przypadku rozlania podczas wyjmowania puszek z tych maszyn. Jeśli myślisz o zakupie odkurzacza bez czystej torby, byłoby to korzystne, gdyby to zrobiło, ponieważ istnieje wiele korzyści dla nich w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami.

Odkurzacze do worków mają tendencję do zatrzymywania większej ilości brudu, a po opróżnieniu mniej kurzu jest uwalniane do powietrza niż odkurzacze bezworkowe. Wymienne filtry do odkurzaczy bezworkowych wydają się być znacznie droższe niż worki, więc niekoniecznie stanowią oszczędności ekonomiczne.